EFT Nedir? EFT Nasıl Yapılır?

Önceden birbirimize para göndermek çok zahmetli bir işti. Şuanda bu işlem bankacılık sisteminin gelişmesi sonucu değişmiştir. Karşınızdaki kişiye anında para göndere biliyorsunuz veya alabiliyorsunuz.Paranızı dilediğiniz kişiye eft yaparak sadece eft işlemi için bankanızın kestiği paradan başka hiçbir şey kesilmemektedir. Paranızı hafta içi dilediğiniz kişiye ulaştırabiliyorsunuz, aynı banka kullanmıyorsanız bu işlem çok işinize yarayan işlem olacaktır. Eğer aynı kartı kullanıyorsanız karşınızdaki kişilere hiçbir ücret ödemeden eft yapabilirsiniz. Fakat başka bir bankaya ait karta para gönderecekseniz mutlaka eft kullanmanız lazım ve bundan karşınızdaki bankanın kestiği 2-3 tl lik kesinti olabiliyor.

EFT Nedir?

EFT işlemi hafta içi yapılan ve insanlar arayıcılığı ile kontrol edilip işlemi yapılan sistemdir. Diğer bankalara para göndermek için sıkça kullanılan bu sistemi mutlaka her kişi kullanmıştır. Kullanımı iban veya kart numarasına göre yapılabiliyor, dilediğiniz kişiye para gönderiyorsunuz. Para göndermek için karşınızdaki kişinin adını soyadını, kart numarasını ve hangi banka olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri bildiğiniz taktirde karşınızdaki kişiye eft yapabilirsiniz. Bunu yazının ilerleyen kısımlarında detaylıda anlatacağım.

EFT Nasıl Yapılır?

EFT , bankanızın size sunduğu bir hizmettir. Diğer bankalar ile para transferi yapmanızı sağlayan bu hizmet, bazı zamanlarda hayatımızı kurtarabiliyor. Bu sistemi kullanabilmek için bankanızın size sunmuş olduğu internet bankacığı sistemini kullanabilirsiniz. Mobil veya web platformlarda giriş yaptığınız internet bankacılığı sisteminde “ para transferi “ kısmından “eft” veya “ ibana para gönderme “ kısmını seçmeniz gerekmektedir. Karşınızdaki kişinin adını ve soyadını,para gönderme sebebini ve iban numarasını girip para gönder dedikten sonra onaylama kısmı gelir, onuda anaylarsanız paranız hemen hesabına yatmaktadır. eft saatleri hep aynıdır , başka bir banka hesabına para göndermek için EFT işlemini saat 17.15’e kadar gerçekleştirmeniz mümkün fakat kendi bankanıza gönderecekseniz hemen para transferiniz gerçekleşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir