İhtiyaç Kredisi Nasıl Çekilir?

İhtiyaç Kredisi Nasıl Çekilir?

Günümüzde zorlu ekonomi nedeniyle kredi çekme ihtiyacı duyarız. Kredi türleri arasında, en çok başvurulan yöntem ihtiyaç kredisi dir. Kredi çekme olayı 2 türden oluşmaktadır. Bunlar; bireysel kredi ve ticari kredi olmak üzere ikiye ayrılır. Bu ana hatlarını altında bulunan diğer kredi yolları ise; eğitim kredisi, tatil kredisi, KOSGEB kredisi gibi birçok  birçok kredi çeşidi vardır. Günümüz ekonomik şartları nedeniyle çekmeye ihtiyaç duyduğumuz bu krediler bizleri ne kadar etkilemektedir? onları yorumlarda belirtin. İhtiyaç kredisi nasıl çekilir? bu yazımızda sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

İhtiyaç Kredisi Şartları

İhtiyaç kredisi çekmeye olumlu yönde baktığınız zaman ve karşılaştığınız zaman, aklınıza ihtiyaç kredisinin şartları nedir? diye bir soru gelecektir. İhtiyaç kredisi çekerken bizden bir takım belgeler isterler ve bunun yanında kredi notu gibi birçok şeylere bakabilirler.

ihtiyaç kredisi kimlere verilir

İhtiyaç Kredisi Şartlar Listesi

  • Başvuruyu yapabilmeniz için en az 18 yaşını doldurmuş veya 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
  • Finans kuruluşunuza yani bankanıza gelir kaynağını göstermelisiniz. Bunun için ya SSK kaydınızın olması gerekli yada vergi levhası göstermelisiniz. En az 3 ay işte çalışıyor olmanız gereklidir.
  • Banka, müşteri ilişkisi ile ortaya çıkan Kredi Notu adı verilen borçları zamanında ödeme notu olarak diğer ada sahip olan sistemde iyi bir notunuzun olması gerekmektedir. Yani kredi kartı ödemelerinizin, borçlarınızın zamanında ve düzenli olarak yapmış olmanız gerekmektedir.
  • Kredi çekerken kefil aramıyorlar ancak eğer uygun görürlerse kefil isteyebilirler.
  • Kredi vadeleri yasal olarak 48 ay ile sınırlandırılmıştır. Ancak siz ipotekli bir kredi çekerseniz bu vade 120 aya kadar çıkabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Gerekli Belgeler

  • Pasaport, Nüfus cüzdanı, veya ehliyet.
  • Oturduğu yer yani ikametgah yada başvuran kişinin adına gelmiş son 3 aya ait fatura.
  • Gelir Belgesi, gelir belgeleri işten işe göre değişmektedir.

Bizim size önerimiz ihtiyaç kredilerini fazla abartmadan bütçenizi zorlamadan çekmenizdir. Çünkü ileride sıkıntı çekmeniz sizin aleyhinize yol açacak kredi notunuz düşecektir. Bunun dışında İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir? adlı yazımızı okumayı unutmayın. İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir