Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto para, günümüz blockchain teknolojisinin örneği Bitcoin ile birlikte oldukça gelişmekte olan bir birim çerçevesidir. Bu çerçeve doğrultusunda para kazanan geniş bir kitle vardır. Bu kitle gerek borsa yoluyla gerek madencilik yoluyla paralarını kazanmaktadır. Bu sistemde para var mı? ne kadar riskli? bunları ve bunlar ile örtüşen Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır? bu yazımızda sizlere detaylıca bahsedeceğiz.

Bitcoin Madenciliği

Bitcoin, en değerli kripto paralar sırasında liderliği olan ve en çok popüler kripto para birimidir. Hatta Türkiye’ye blockchain teknolojisini tanıtan yani getiren Bitcoin’dir bile diyebiliriz. Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır? Madencilik Yaparken Başka Birine Kazandırıyor muyum?
Öncelikle şunu bildirelim, Bitcoin veya herhangi bir kripto para madenciliği yaparken herhangi birisine gelir sağlmazsınız bu sistemi daha önce Bitcoin Nedir? yazımızda işlemiştik. Onu okumadan bu yazımıza göz atmayınız. Bitcoin madenciliği yapmanın birden fazla yolu vardır. Bunlardan birisi madenciliğe uygun ekipmanlar ile madenciliği özel bir madencilik programı ile yapmaktır. Bu madencilik sistemi en çok kazandıran ve en risksiz aynı zamanda en çok para/zahmet gerektiren sistemdir. Bu sistem özel olarak hazırlanmış bilgisayar ekipmanları ile yapılmaktadır. Bunlar güçlü ekran kartları, güçlü soğutucular veya güçlü işlemcilerdir. Eğer bu sisteme yatırım yapacak paranız varsa bu sistem sizin için en iyi olanıdır. Eğer bu sistem hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız iletişim bölümündeki mail adresinden bize yazabilirsiniz. Bitcoin madenciliğinde bir diğer yöntem ise web browser üzerinden madencilik yapmaktır. Web browser üzerinden yaptığınız madencilik ve o sistemi sunan site çok önemlidir. Pek güvenli olmasa da bu sistemde ufakta olsa ücret kazandırmaktadır. Ama size tavsiye vermek gerekirse bununla hiç uğraşmayın derim.

kripto para borsa binance

Kripto Para Madenciliği

Kripto para madenciliğinde bahsedeceğimiz yöntemler Bitcoin ile aynı değildir. Bitcoin ana coin olarak nitelendirmek gerekirse diğer coinler alt coin olarak sınıflandırılmaktadır. Bu coinleri bitcoin veya diğer para birimleri ile satın alarak yatırım yapabilirsiniz. Hatta altcoinler ile borsaya giriş yapabilirsiniz. Borsaya girişmek istiyorsanız Binance Nedir? adlı dünyanın en büyük kripto para borsasını incelemeyi unutmayınız. Bu sistem şu şekilde işlemektedir; yeni çıkan coinlere yatırım yaparak borsaya dahil olabilir, ilk çıktıkları fiyata alıp sonradan sattığınızda yüksek rakamlarda kar yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir