Öğrenciye Kredi Nedir?

Öğrenciye kredi nedir? talep gören bir konudur. Bu noktada öğrenciye kredi fikirleri bankalar tarafından değerlendirilmiştir. Bu değerlendirme neticesinde çeşitli şartlar altında kredi olanakları henüz öğrenci olan kişilere sunulmuştur. Bu krediyi almak için öğrenciye kredi şartları uyumlu olunmalıdır. Dilerseniz öğrencilerin kredi alabilmeleri için gerekli olan hemen her şeyi inceleyelim. İşte öğrenciye kredi detayları!

Öğrenciler bazı giderleri maksadıyla bankalardan kredi talep edebilirler. Bu talepler doğrultusunda öğrencilere  kredi veren bankaların belli başlı şartları bulunmaktadır. Öğrencilerin birçok farklı ihtiyacı olabilir. Gerek eğitim amaçlı harcamalar gerekse de harici giderler için bu kredielr uygundur.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye kredi veren bankalar gerekli şartlar olgunlaştığında kredi olanakları sağlamaktadır. Öğrenciler eğitim maksatlı olarak yapacakları harcamalarda aşırıya kaçmamak şartıyla kredi kullanabilirler. Genel kullanım amaçları göz önünde bulundurulduğunda öğrencilermiz genellikle yurt dışı odaklı harcamalarda bu krediyi kullanmaktadır.

Öğrenciye kredi verenl bankalar 2018 belli başlı kredileri sunmaktadır. Öğrencilere sunulan krediler devlet destekli olmamakla birlikte tamamen bankaların özel krdi statüsünde değerlendirilmektedir. Bu kredilerin devlet desteği bulunmaması nedeniyle öğrenciye verilen krediyi ihtiyaç kredisi çatısı altında değerlendirebiliriz.

İş Bankası Öğrenciye Kredi

İş bankası öğrenciye kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ailelerin öğrencileri eğitim masraflarından kurtarmaları için sunulan bu kredi aile kefilliği şartıyla sunulmaktadır. Hoş hemen her türlü banka bu krediyi sunarken aile kefilliği talep etmektedir.

İş bankası öğrenciye kredi kapsamında sunulan kredi olanaklarından faydalanmak için herhangi bir iş bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Bu krediye başvururken yanınızda eğitim masrafını veya yönünü belgeleyen bir kanıt olması gerekir. Başvuruda gerekli evraklar:

 • Nüfus cüzdanı aslı ve varsa fotokipisi
 • Eğitim giderini belgeleyen fatura, öğrenci belgesi veya rapor
 • Gelir Belgesi
 • Başvuru Formu

Denizbank Öğrenciye Kredi

Denizbank öğrenciye kredi veren bankaların arasında başı çekmektedir desek sorun olmaz. Bu banka öğrenciye kredi olanaklarında en uygun vade ve faiz oranlarını sunmaktadır. Denizbank öğrenciye kredi verirken belli başlı şartları talep etmektedir.

Bu kredi 60 aya kadar vadelendirilebilir. Bu kredinin faiz oranı duruma göre değişkenlik göstermektedir. Çeken kişinin talepleri doğrultusunda tekrardan hesaplanan faiz oranları genel hatlarıyla %1,40 ile %1,60 aralığında değişmektedir. Denizbank eğitim kredisi başvurusu için gerrekenler:

 • Nüfus cüzdanı orijinali ve varsa fotokopisi
 • Son dönemlere ait ödenmiş bir fatura
 • Gelir Belgesi
 • Eğitim durumunu belgesi

Öğrenciye Kredi Şartları

Öğrenciye kredi şartları kapsamında öğrencilere sunulan kredilerin şartlandırılması konusunu aktaracağız. Bankalar bu noktada kredi verirken verecekleri kredinin geri ödenmesini istemektedir. Öyle ki bu kredilerin geri ödenmesi talebine karşın müşterinin de bazı şartlar sunması gerekir. Öğrenci kredisi şartları hemen her bankada aynıdır denebilir. Başlıca öğrenciye kredi şartları:

 • Öğrencilere kredi veren bankalar öğrencinin velisinin kefil olmasını istemektedir. Veya krediyi öğrenci kredi üzerine vermektedir.
 • Bankalar kredinin harcama yönünü de ister. Bu noktada öğrenci belgesi gibi taleplerde bulunmaktadır.
 • Öğrenciye kredide koşulları bu kadarla sınırlı denilebilir.

Öğrenciye Kredi Başvurusu

Öğrenciye kredi başvurusu kapsamında öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda kullanacakları kredilerin başvuru standartlarını anlatacağız. Öğrencilerin kullanımına sunulan kredilerin başvuru aşamasında yapılması gereken tek şey ilgili bankanın herhangi bir şubesine gerekli evraklarla birlikte gitmektir. Bu sayede başvuru tamamlanabilir. Bu başvuruyu yapmak için genelde istenen başvuru evrakları şu şekildedir:

 • Kimlik kartınız
 • Öğrenci belgeniz ve öğrenci kimliğiniz
 • Eğitim masrafınızı belgeleyen fatura veya resmi evrak
 • Varsa ki olmalıdır sizin veya velinizin gelir belgesi
 • Kredi notu beyanı bu her banka tarafından istenmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir