Ripple Nedir? Ripple Ne Kadar? Ripple Satın Alma

1385 farklı kripto para biriminin oluşturduğu biyasaya bir yenisi daha eklendi. Eklendiği günden bu güne kadar en çok yükselme alan kripto para birimi olmuştur. Bahsettiğim kripto para birimi ripple dir. Sahibini son 30 gün içinde dünyanın en zengin 14.insanı yaptı. Son 30 günde en çok artış gösteren para birimi oldu. Yatırımcıların dikkatini çekerek her geçen gün dahada artmaktadır. Bu artış kendini büyük oranda kullanıma odaklıyor. İlk başlarda küçük yatırımcıların hedefindeydi , önceden yatırım yapan küçük yatırımcılar şuanda zengin oldular. Şimdi ise büyük iş adamları,borsa ile ilgilenen kişileri ve bütün küçük yatırımcıları kendine çekmektedir.

Ripple Nedir, Ripple Ne Zaman Kuruldu?

Ripple, 2012 yılında oluşturulmuştur ve kendini ödeme ağı olarak ve kripto para birimi olarak kullandırmıştı. Ripple madenciliyi yapılmayan sadece satın alınıp, yatırımsal olarak kullanılan bir kripto para birimi olarak sunuluyor. Ripple blockchain tabanlı defterlerin şirketler tarafından yönetildiği bir coindir.Büyük şirketlerin arasında para transferi yapması ve çeşitli bankaların para akışını sağladığı ağ haline gelen ripple son günlerde kullanımının artması ile büyük oranda artmıştır. Bitcoin sanal para biri hacminin %13.98 ini oluştururken ripple 15.16 oluturmaktadır. En çok hacme sahip kripto para birimi Cardano %30.50 olarak hesaplanmıştır. Artık yatırımcıların amerikan doları,euro gibi para birimleri dikkatini çekmiyor. Hem parasını büyük oranda katlayabilme oranı hemde ricki olamyan bu para birimleri yeni nesil yatırımı oluşturuyor. 2 sene öncesine kadar ripple veya bircoine para yatırmış olsa idik şuanda zengin olmuştuk diyebiliriz. Fakat ileriki zamanlarda diğer para birimleri çıkacak ve onlara yatırım yapacağız artık. Bu konuda yatırımcıların çok araştırma ve eleme yapması gerekiyor. Tam 1385 adet farklı coin birimi bulunmaktadır. Bunlardan hangisi kalkışta, hangisi yükselmekte bunları bilmek gerekiyor. Bu blogda onların analizini yaparak sizlere paylaşacağım. Küçük coin olarak doğan ve yatırımla sizi zengin edebilecek bu coinleri sizlere en ince detayına kadar sunacağız. Şimdi rippleye yatırım yaparsanız ileriki zamanlarda iyi kar elde edebilirsiniz. Bitcoinin bir anda düşmesi  ve bu fırsatı kollayan yatırımcılar yatırım yaptılar fakat bitcoin piyasadaki hacmini düşürdükçe ve sıkıntıları arttıkça hiç çekilmez hale geliyor. Gözler diğer coinlere dönüyor.

Ripple Nasıl Satın Alınır?

Bazı kişilerin bitcoin alıp XRP’ye çevirdiklerini duyuyoruz. Bazılarının ise direkt olarak yabancı borsalar ile işlem yaptıkları ve bu şekilde yapılınca daha az problem yaşadıklarını duyuyoruz.Bittrex, Poloniex, Bitstamp, Shapeshift isimli yabancı borsaların Ripple kripto para birimi alımında çok tercih edilenler arasında yer aldıkları gözlemleniyor. Aynı zamanda Ripple’nin kendi sitesinden de alım yapabiliyorsunuz. Paribu ve Koinim gibi Türk borsalar üzerinden bitcoin alıp, yabancı borsalarda XRP ile dönüşüm yapılması olayı en sık kullanılan yöntemler arasına giriyor.

Ripple’ın değeri ne kadar?

Günümüzde 1 Ripple 1.6291 Türk Lirası’na eşittir. Özellikle son günlerde hızlı bir çıkışa geçen Ripple, bu hızla çıkışıyla son 5 ayın en yüksek atılımını ve yükselmesini yapmıştır.

Ripple Nedir? Ripple Ne Kadar? Ripple Satın Alma” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir