Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama 2019

Ziraat bankası hesap bakiyesi sorgulama 2019 yılı içerisinde en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Oturduğunuz yerden hesabınıza ait bakiyeyi öğrenmek istemez misiniz? En kolay finans bilgisinin yerindesiniz. Ziraat bankası hesap bakiye sorgulama yöntemleri hakkında tüm bilgiler burada sizleri bekliyor!

Ziraat Bankası Hesap Bakiye Sorgulama

Ziraat bankası hesap bakiye sorgulama işlemleri için ayrıcalıklı bir çabaya gerek yoktur. Hele kalkıp ATM sıralarına girmeye hiç gerek yoktur. Ziraat bankası hesap bakiyesi öğrenme noktasında oldukça büyük olanaklar sunmaktadır. Ziraat bankası hesabımdaki parayı öğrenme işlemi için birçok farklı iletişim kanalını Ziraat bankası sayesinde kullanabilirsiniz.

Hesabınızda ne kadar para olduğunu öğrenmek için telefonunuzun arama ve SMS kısımlarını, internet bankacılığını ve buna ek olarak mobil bankacılık hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bu sayede tam olarak bakiye sorgulama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ziraat bankası hesap bakiye sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızı hemen anlatmaya başlayalım.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Telefon

Ziraat bankası bakiye sorgulama telefon araması aracılığıyla yapılabilmektedir. Bu sayede hiç zaman kaybetmeden sadece kısa bir görüşmeyle hiç sıra beklemeden bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Ziraat bankası hesabımda ne kadar para var sorgusunu yapmak için telefonunuzdan 444 0 000 numarasını arayın.

Sonrasında bu numarada sizden istenen kişisel bilgileri tuşlayarak ana ekran menüsüne ulaşın. Kart işlemlerinden kart şifrenizi tuşlayarak iç menüye erişin. Kart bakiyesi öğrenme menüsüne girin ve telesekreteri dinlemeye başlayın. Başta hesap numaranızı söyleyip sonrasında kartınızda ki bakiyeyi size söyleyecektir.

Ziraat Bankası SMS İle Bakiye Sorgulama

Ziraat bankası bakiye sorgulama internetten yapılabildiği gibi yine SMS ile de yapılabilmektedir. Bu noktada telefonunuzun sadece SMS bölümünü kullanarak bakiye sorgulaması yapmak için sistemde ki telefon numarasından SMS göndermeniz gerekmektedir. Ziraat SMS bakiye sorgulama işlemi için 4747!ye bakiye yazıp göndermeniz yeterlidir. Saniyeler içerisinde cevap hesap bakiyenizi içerecek şekilde geri gelecektir.

Eğer mesajı attıktan sonra “birden fazla hesabınız bulunmaktadır.” veya “sistemde kayıtlı olmayan telefon numarası” adı altında uyarı mesajları alırsanız hemen Ziraat bankası müşteri hizmetlerini (444 0 000) arayın. Hesap bilgilerinizi değiştirmek istediğinizi müşteri temsilcinize ilettikten hemen sonra sorgulama yapmak istediğiniz telefon numarasını söyleyin.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama İnternetten

Ziraat bankası hesap bakiyesi kullanılabilir bakiye sorgulama işlemleri için en ayrıntılı bilgiyi alabileceğiniz yöntem internet bankacılığını kullanmaktır. Bu sayede gerek kredi kartlarınızı gerekse de banka kartlarınızı devamlı olarak kontrol edebilir. Dönem için borç tutumunuza göre kullanılabilir bakiyeniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ziraat bankası internet bankacılığı için şifre almanız gerekmektedir.

ZİRAAT BANKASI İNTERNET BANKACILIĞI ŞİFRE İÇİN 444 0 000 NUMARALI TELEFONU ARAYABİLİRSİNİZ.

Ziraat bankası bakiye sorgulama internetten yapılırken ilk olarak Ziraat bankası resmi sitesine girmeniz gerekmektedir. Aldığınız internet bankacılığı şifresi ile birlikte sisteme giriş yapmak için Ziraat bankası resmi sitesinden “bireysel” internet şubesine tıklayın. Burada TC kimlik numaranızı veya müşteri numaranızı tuşlayarak giriş yapın.

Burada karşınıza çıkan ekrana hesabınıza bağlı olan telefon numarasına gelen mesajı girin. Sonrasında gelen hane sayfanızda üst kısımdan “durumumu izle” seçeneğini seçin.

Buradan sonra kartlarım veya hesaplarım bölümünden dilediğiniz hesabınıza ait bakiye değerlerini sorgulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir