Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Çoğu tüketici zor zamanlarda veya bir girişim peşinde koşarken acil nakit paraya ihtiyaç duymaktadır. Bu durum acil olmasa bile kişinin bir işi yapabilmesi için paraya ihtiyacı olmasını önlemiyor. Dünya’da giderek yaygınlaşan ihtiyaç kredi çekme olayı her müşteri veya tüketiciyi borçlu hale getirmektedir. Bir borcu geç ödemeniz sizin aleyhinize olup size kötü kredi notu verilmesine sebep olacaktır. Günün sorusuna gelmeden önce sizlere İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar adlı yazımızı okumanızı öneririz. Okuyun ki önce bir bilgi sahibi olun. Günün sorusuna gelecek olursak, Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?, Nasıl Başvuru Yapılır? tüm bunların cevaplarını sizlere vereceğiz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası için ihtiyaç kredisi almaya kalktığımızda karşımıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Ziraat bankası resmi web sitesine girdiğimiz zaman karşımıza Kredi Tipini seçmemiz isteniyor. Ziraat Bankası Kredi Tipleri

 • Bireysel İhtiyaç Kredisi
 • Bireysel Konut Kredisi
 • Bireysel Taşıt Kredisi
 • Bireysel Paket
 • Tarımsal Kredi

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi çekeceklere öneriler

Tam olarak 5 adet tip karşımıza çıkmaktadır. Bu tipler arasında bize en uygun olanı çekmemiz gerekmektedir. Ziraat Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisini seçtikten sonra aşağı açılır menüde bizler için “Belgelerini Görmek İstediğimiz Kredi” seçmemiz isteniyor. Buradaki seçenekler ise aşağıdaki gibidir;

 • Tüketici Kredisi
 • İndirimli Tüketici Kredisi
 • Masrafsız Tüketici Kredisi
 • Tüketici Avans Kredisi
 • Eğitim Kredisi
 • Yasa Kapsamında İpotekli Finansman Kredisi

Bu seçeneklerden herhangi birini seçerek hangi belgeyi istediğini görebilirsiniz. Ayrıca hem belgesini gösterip hemde sizlere seçtiğiniz o kategorinin istediği şartları göstermektedir. Yukarıda belirttiğimiz bilgiler Ziraat Bankası’nın resmi web sitesine bakılarak yazılmıştır. Bu bilgiler değişebilir. Resmi web sitesini ziyaret etmeyi unutmayınız. İhtiyaç Kredi Banka sitesi olarak sizlere birkaç tavsiyede bulunmak istiyoruz.

ziraat bankası ihtiyaç kredisi nasıl alınır

İhtiyaç Kredisi Çekeceklere Öneriler

İhtiyaç kredisi çekerken uymamız gereken birden fazla kural vardır. Bu kural bizleri ihtiyaç kredisini çektikten sonra maddi sıkıntı çekmemizi engeller. İleride maddi bir sıkıntı çekmemek için sizlere ihtiyaç kredisi çekerken uymamız gereken kurallardan bahsedeceğiz.

 1. İhtiyaç kredisini çekmeden önce kendi maddi durumunuzu, aylık en fazla ne kadar kredi borcunuzu yatırabilirsiniz onu hesaplamanız gerekmektedir.
 2. Bütçenize göre en fazla çekebileceğiniz miktarı hesaplayıp size uygun en iyi bankaları ve verdiği kampanyaları incelemeniz gerekmektedir.
 3. Çekeceğiniz ihtiyaç kredisinin vadesini iyi hesaplamanız gerekmektedir.

Bu ve bunun gibi birçok maddeye dikkat etmeniz sizi ileride ihtiyaç kredisi borçlarını öderken sıkıntıya sokmaz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir