Ziraat Bankası Sms İle Kredi Nasıl Alınır?

Artık şubesiz bankacılık, şubeye gitmeden evden veya işyerinden istediğimiz herşeyi halledebilir olduk. Yeni çağımıza uyum sağlamamız biraz zamanla birlikte öğrenim aşamasıda gerektirmektedir. Gün geçtikçe değişen dünya düzeni ve yaşam kaliteleri zaman zaman değişikliklere uğramak zorundadır. Bu zorundalıklar sürekli gelişen ve tüketmeye meyilli toplumdur. tüketmeye meyilli olan topluma kolaylık sağlayarak firmalar ve bankalar büyük açıdan kar sağlamaktadırlar. bu karlarına genişletmek için bazı şeyler uygulayıp tüketicileri kendilerine çekmektedirler. Çekmekte oldukları tüketici topluma bazı şeyleri kolaylaştırarak kendilerine  çekmektedirler. Fakat bazı durumlarda insanlara kolaylık sağlayarak hayatlarına bazı şeyler katmak istenir. Durumdan kastım ise kolay kredi vererek zora düşmüş kesimleri bir şekilde kurtarma veya boğaz zorluklardan feragat etme gibi şeyler yapılmaktadır. Sms ile kredi alma gibi şeyler bunların içerisindedir. Konumuza geçmeden önce Ziraat Bankası İnternet Alışverişi Nasıl Yapılır? Alışverişe Açma adlı yazımızı okumanızda fayda var.

ziraat bankası sms mesaj ile kredi basvurusu nasıl yapılır

Ziraat Bankası SMS ile Tüketici Kredisi

Bazen internetsiz ve bankalardan Uzak olduğumuz bu zamanlarda işimize yarayacak SMS ile kredi alma imkânını Ziraat Bankası bizlere sunuyor. Ziraat Bankası  sisteminde kayıtlı tutulan numaralardan gelen SMS lere cevap vererek bu isimlerden gelen Şunun gibi biletleri vurgulamaktadır; TUKETICI yazıp aralarında birer adet boşluk bırakarak T.C. Kimlik Numaranızı, istemiş olduğunuz kredi miktarını, planladığınız geri ödeme vadesini ve aylık net kazancınızı tuşlayarak 4747 numaralı SMS uygulamasına mesaj atmanız yeterli olacaktır.Geri dönüşü en kısa sürede telefonunuza bileti olarak geri dönecektir. her şeyde olduğu gibi bankanın da kendine has kuralları olması gerekir. bu kurallardan birisi ise kişinin ödeyemeyecek durumda olmasını tespit edip kendisini ve kişiyi zor durumda bırakmamak için. aşağıda ve SMS ile alabileceğiniz mesajın bir örneğini yazdık.

Örnek; TUKETICI (TC Numarası) (Kredi Miktarı) (Geri Ödeme Vadesi) (Aylık maaşınız)

Yukarıdaki şekilde gördüğünüz gibi parantez içinde olanlar yerine kendi Bilgilerinizi yerleştirip parantezleri yazmadan göndermeniz gerekmekte. Banka, Göndermiş olduğunuz bilgileri kontrol edip uygun olup olmadığını tespit ettikten sonra size geri dönüşü yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir